Kaip rodo naujausi tyrimai, pigūs papuošalai, pavyzdžiui, apyrankės, karoliai, auskarai ir pakabučiai, kuriuos perkame sau ir savo artimiesiems, dėl naudojamų metalų ir cheminių medžiagų gali būti pavojingi.
Senas priežodis, kad gauname tai, už ką mokame, panašu, yra tikra tiesa, kai kalbame apie pigius papuošalus, parduodamus suaugusiesiems ir vaikams. Mičigane esantis Anos Arbor ekologijos centras neseniai publikavo paskutinio tyrimo rezultatus, kurie parodė, kad daugelyje „už patrauklią kainą“ parduodamų papuošalų (apyrankių, vėrinių) rasta gausybė toksinų, pavyzdžiui, švino, arseno, bromo, chloro ir kadmio.
Mokslininkai ištyrė 99 papuošalus iš 14 skirtingų JAV parduotuvių. Papuošalai tirti rengeno-fluorescensiniu analizatoriumi, kuris parodė, jog dirbiniuose buvo toksiškų elementų. Štai ką išsiaiškino mokslininkai:
- 57 % dirbinių buvo įvertinti kaip keliantys didelę grėsmę žmogaus sveikatai, kadangi juose buvo daugiausia kurios nors pavojingos medžiagos;
- 6 % įvertinti kaip keliantys vidutinišką grėsmę sveikatai, kadangi pavojingų medžiagų, buvusių po vieną ar kelias, buvo gerokai mažiau;
- 37 % įvertinti kaip mažai pavojingi sveikatai, kadangi juose rasta nedidelis kiekis vienos ar kelių kenksmingų medžiagų.
Daugiau informacijos apie tai galite rasti:
Autorius pašalino šį komentarą.
AtsakytiPanaikintiNuo šiol bandysiu atsisakyti pigių papuošalų, niekad nesusimąsčiau, kad jie gali pakenkti... :(
AtsakytiPanaikintiVisada sakiau, kad paprasti papuošalai nėra geriausia išeitis. Jau geriau susitaupyti ir nusipirkti gerus, kokybiškus papuošalus, nei paprastus ir pasirodo pavojingus. Papuošalai iš sidabro manau geriausia išeitis tiems žmonėms, kurie negali įsigyti brangių papuošalų. Sidabriniai papuošalai yra kokybiški, patvarūs, gražūs ir nebrangūs, o kartu ir saugūs.
AtsakytiPanaikinti